
10 grudnia do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gródku Jagiellońskim zawitał św. Mikołaj.
Radość dzieci była ogromna, ponieważ czekały na to spotkanie z niecierpliwością już od 6 grudnia. Uczestnicy Szkółki sobotnio-niedzielnej przygotowali scenkę o św. Mikołaju, wierszyki i piosenki. Z uśmiechem szczęścia na twarzach dzieci prezentowały swe artystyczne talenty, aby się spodobać oczekiwanemu Gościowi. W bardzo radosnej i świątecznej atmosferze odbyło się obdarowywanie prezentami i dziękowanie wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób brali udział w przygotowaniu tego wspaniałego święta, najbardziej oczekiwanego przez wszystkie dzieci.
Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Bezpośrednio nasze myśli biegną ku Bożemu Narodzeniu - oczekujemy świąt, poprzez modlitwę, roraty, adwentowe postanowienia przygotowujemy się do tego świątecznego czasu. Bóg stał się człowiekiem, przyszedł do nas, a więc i my winniśmy wyjść Bogu naprzeciw, aby spotkać się z wcielonym Synem Bożym.








