
Od piątku do niedzieli w Centrum Misyjnym gościły harcerki z 1 Gdańsko-Kociewskiego Związku Drużyn „Więźba”. Siedem dziewcząt z ZHR-u poczuło się w Centrum jak u siebie. W sobotę rano w harcerskich strojach uczestniczyły razem z siostrami we Mszy św. prymicyjnej ks. Dominika Gaładyka SAC, sprawowanej w naszej kaplicy. Były przeciągające się do późna rozmowy z siostrami, szczególnie z s. Ludwiką i najmłodszą w ursusowskiej wspólnocie s. Pauliną Szałek. Były wypady na zwiedzanie Warszawy, spektakle oglądane w różnych warszawskich teatrach, aby potem móc podzielić się wrażeniami i ocenić, czy wniosły coś wartościowego. Dziewczęta wyjeżdżały w niedzielę po południu zadowolone i wdzięczne, a my doświadczyłyśmy w domu świeżego powiewu młodości. Chcą podtrzymywać kontakt, więc zapewne to pierwsze spotkanie z siostrami nie było ostatnim.
s. Małgorzata
19 maja na Malowance w Żytomierzu odbyła się uroczystość I Komunii św. Katechetka, s. Galina Szpilowa, przygotowała 35 dzieci do spowiedzi i przyjęcia Pana Jezusa po raz pierwszy w Sakramencie Komunii Świętej. Ulica Jana Pawła II w Żytomierzu wyglądała niezwykle świątecznie. Piękne stroje dzieci, kwiaty, goście... Kościół Bożego Miłosierdzia (jeszcze w stanie surowym) tonął w kwiatach. Każde dziecko otrzymało poświęcony chleb, aby goście, którzy przybyli na uroczystość poczuli się jednością.
Siostry Pallotynki







